Ana içeriğe atla
bannermx_turk

Bizim Hikayemiz

Çocuğunuza besin sağlanan süreçte gösterilen özenden emin olmak için her aşamada hakkının verilmesi gerekir.

Doğa tarafından yapıldı

nature img1

Kendi Çiftliklerimiz

Yüksek kaliteli süt, besin açısından zengin süt tozu üretmek için başlangıç noktasıdır. Friso, Hollanda'daki doğal kaynağından bu işe başlar. Friso'nun sütü kendi çiftliklerimizden gelmektedir. 140 yılı aşkın mandıracılık tecrübemiz, şirketimizin 14000'den fazla çiftliğinde, yüksek kaliteli süt üretmek üzere, ideal bir besleyici ortam yaratmak için kullanılmaktadır. Toprağın kalitesi dahil, çiftliğin tüm bölümlerine özel itina gösterilmektedir. Çünkü biliyoruz ki sağlam kaliteli yem üretmek için sağlam bir temel esastır. Ve bu da, doğal olarak besin açısından zengin, yüksek kaliteli süt üretmek için başlangıç noktasıdır.

Ailenin bir üyesi muamelesi gören safkan inekler

İnekler tabiat ananın muhteşem hünerlerine sahiptirler. En iyi kalitedeki yemi besin kalitesi yüksek süte dönüştürürler. Sağlıkları ne kadar iyi ise, sütleri de o kadar iyidir. Sadece birinci sınıf süt vermesiyle tanınan ve devamlı süt üreten safkan inek kullanırız. İneklerin açık havada otlamaları, temiz hava almalarını ve fiziksel olarak aktif kalmalarını sağlar. Çiftçilerimiz onlara, sanki ailelerinin bir ferdi gibi isim takarlar ve ailelerinde olduğu gibi, her ineğe bireysel bakım yaparlar. Benzeri olmayan elektronik tasma ile künye, ineklerin bireysel sağlık durumunu denetlemek için kullanılır. Çiftçilerimiz ineğin ürettiği sütün kalitesini izlemek için bu bakımı ileri teknoloji sistemleriyle kombine eder ve her bir ineğin bakımını ve yemini ayarlayabilir.

nature img2

nature img3

Nesilden nesile geçen mandıra tecrübesi

Süt doğal bir üründür ve doğa da aceleye gelmez. Besin açısından zengin süt üretmek çok bakım ve fedakarlık gerektirir. Bunu istikrarlı olarak yılın her gününde yapmak sadece bir iş değil aynı zamanda bir tutkudur. Çiftçilik, çiftçilerimiz için aileden gelme bir meslektir ve onlar da Hollanda mandırıcılık tecrübesini nesilden nesile aktarmaktan gurur duyarlar. En iyi meslek tecrübesi nesilden nesile geçer. Ve çiftçilerimiz bu uzmanlığı, inekleri sağlıklı, sütü ise yüksek kalitede tutmak için ileri teknoloji süt sağma ve izleme sistemleriyle kombine ederler. Çiftçiliği doğayla bir olmak gibi görürler. Büyük bir sorumluluk hissederler ve ancak çevreye saygılı davranarak ve sürdürebilir bir şekilde çalışarak, gelecek nice nesiller için yüksek kaliteli süt üretebileceklerini bilirler.

Bilim tarafından geliştirildi

science img1

Doğadan gelen besin değerlerini muhafaza etmek

Hollanda'daki kendi çiftliklerimizde besin açısından doğal olarak zengin, yüksek kaliteli sütü ürettikten sonra, bu besini size aktardığımızı garanti ederiz. Şirketimiz mandıra konusundaki bilgi ve uzmanlığı ile ünlü olup, 100'den fazla ülkede milyonlarca kişiye her gün sütün besleyici değerini ulaştırır. 500'den fazla bilim insanımız sütün içerdiği doğal besin maddeleri ve potansiyeli ile büyülenmiş durumdadır. Zaman içinde bilim insanlarımız, sürecin her aşamasında zengin besinli sütü özenle işleyen ve besin değerlerini süt mamasının içine hapseden özel bir işlem yaratmışlardır. Çiftliklerden fabrikaya kadar bu işlemin her safhasına hakim olmamız bunu mümkün kılmaktadır. Besin değeri açısından doğal olarak zengin ve yüksek kaliteli süt, çiftliklerden alınarak doğrudan fabrikaya getirilir ve çocuğunuzun bünyesinin güçlü olması için gereken bütün besini sağlayacak besin değerleri korunur.

Kalite 1 numaradır

Besin değeri açısından doğal olarak zengin, yüksek kaliteli sütün besleyici kalmasını sağlamak en gelişmiş kalite kontrolünü gerektirir. Friso'nun üretim ve paketleme tesisleri, tüm gerekli uluslararası ve Avrupa kalite standartlarına uygun olmasına rağmen bir adım daha ileri gitmemiz gerektiği düşüncesindeyiz. Dolayısıyla bunun doğal kaynağından yola çıkıyoruz. Hollanda'da kendi sütümüzü üretiyoruz. Şirketimizin 14000'den fazla çiftliğinde kendini bu işe adamış çiftçilerimiz, ineklerin sağlığını ve refahını özenle izlemektedir. İneklerimiz yüksel kaliteli çayırlarda otlarlar, çiftçilerimiz ise nesillerdir Hollanda mandıra tecrübesini en son ileri teknoloji süt sağma ve izleme sistemleriyle kombine ederler. Ve bundan sonra tüm işlemi Hollanda'da tamamlarız. Böylece Friso'nun her kutusu Hollanda'da üretilmiş ve paketlenmiş olur. Tüm bu zincirin kontrolü ile Friso'nun her bir süt tozu kutusunun tam üretim rotasını baştan sona izleyebiliriz.

science img2

Siz ve çocuğunuz

youandchild img2

Friso, tecrübenin çocuğun en iyi öğretmeni olduğuna inanmaktadır. Çocuklar ne kadar fazla tecrübe yaşarlarsa o kadar çok gelişirler. Bu nedenle Friso çocukların bünyelerini güçlendirmek ister. Hollanda'da kendi çiftliklerimize sahip olmamız, safkan ineklerimizin bulunması ve onlara aile olarak bakılması, kendini işe adamış çiftçilerimizin nesillerdir edindiği mandıra tecrübesinin en son ileri teknoloji süt sağma ve izleme sistemleriyle kombine edilmesi, süte özenle bakım yapan özel işlemimiz, kaynağından sonuna kadar kalitenin kontrol edilmesiyle sütün doğal olan besleyici değerlerini alıp Friso'nun her kutusunda çocuğunuza aktarmayı sağlamayı görev biliriz. Böylece sizinle birlikte yeni deneyimler edinmeye hazır bünyeleri güçlü çocuklar olurlar.